Tunniplaan

Jaanuar

mo
tu
we
th
fr
sa
su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 

Liiklemine piiriveekogudel

Enne piiriveekogule minekut veendu, et oled teadlik riigipiiri (ajutise kontrolljoone) kulgemisest. Ujuvvahendid võivad...

Hädaabi merel ja piiriveekogude

Kui satud ohtu või märkad, et keegi on ohus: võta ühendust piirivalve või häirekeskusega...

Meresõit välisriikidesse

Schengeni viisaruumi siseselt võib riigist väljuda ja riiki saabuda mistahes sadama kaudu.  NB! Kanna alati kaasas...

Saada oma küsimus:


Kursused

Raadioside kursused

GDMSS (Global Maritime Distress Safety System) kursus

GMDSS süsteem loodi ohutuse ja side tagamiseks merel. See katab kõik maakeral olevad ookeanid. Vastavalt Rahvusvahelise tele- ja raadioside liidu (ITU) ja STCW´95 konventsiooni nõuetele peab igal merele suunduval sõidukil, sh ka väikelaevadel, olema vähemalt üks GMDSS operaatori tunnistust omav ning vastavalt atesteeritud meeskonna liige.

Meie keskuses saate läbida GMDSS raadiooperaatorite koolituse SRC, ROC of GMDSS ja GOC of GMDSS programmidega. Kursuse kava on koostatud mudeli 1,25 IMO baasil ning vastab Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni (IMO) resolutsiooni A.703 (17) Lisa 3 merel liikuvate GDMSS raadiojaamade operaatorite koolitusnõuetele. Õppekava näeb ette teoreetilisi ja praktilisi tunde, sh päästeotsinguid, sidet õnnetuse puhul, sidet ohtu sattunud laevaga, eetris suhtlemise protokolli jne.

Kõik kursandid, kes sooritavad eksami edukalt saavad mereadministratsiooni konventsioonile vastava diplomi, milline annab õiguse kasutada eetrisidet.

Mereside GMDSS süsteemi raadiojaama kasutamiseks on vajalikud SRC, ROC of GMDSS või GOC of GMDSS sertifikaadid. Kõik nimetatud tunnistused on kõigi purjetajate seas tunnustatud ja vajalikud aluse rentimiseks vastavatest ettevõtetest.


SRC tunnistuse vorm

ROC of GMDSS tunnistuse vormROC of GMDSS tunnistuse vorm

ROC of GMDSS kinnituslehe vormROC of GMDSS kinnituslehe vorm