Tunniplaan

Mai

mo
tu
we
th
fr
sa
su
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Saada oma küsimus:


Kasulikud materjalid

Kuidas käituda piirilähedasel alal

Kui plaanid minna idapiiriäärsetele aladele puhkama, veendu, et oled teadlik, kus asub ajutine kontrolljoon. Küsimuste tekkides võib alati pöörduda abi saamiseks kohaliku kordoni poole. Idapiiri lähedasel alal matkates, seeni ja marju korjates tuleb olla tähelepanelik. Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahelist ajutist kontrolljoont tähistavad piiripostid, piirirežiimi ala märgivad punase käega hoiatustahvlid sildiga „Seis, Eesti piir“. 

Vastavalt Piirirežiimi eeskirjale tuleb prefektuuriga kirjalikult kooskõlastada välispiirist vähem kui viie kilomeetri kaugusel läbiviidavad lõhkamistööd, õppused, võistlused, ajujahid ja muud üritused, mis võivad takistada välispiiri valvamist või häirida piirirahu. Keelatud on mürk- ja radioaktiivsete ainete kasutamine piiriveekogudel. Piirirahu häirib igasugune tegevus, mille mõju võib ulatuda üle välispiiri või takistada välispiiri valvamist. 

Keelatud on punaste signaalrakettide põhjuseta kasutamine territoriaal- ja sisemerel, Peipsi järvel, Lämmijärvel ja Pihkva järvel ning nende veekogude vahetus läheduses. Punane rakett on merehäda abikutsung, mille põhjuseta kasutamine on seadusega keelatud.